Добре Дошли

Добре Дошли. Надяваме се миговете които прекарате с нас да са приятни, полезни и весели за вас. Благодарим ви че ви има.
Добре Дошли

Тук всеки е добре дошъл. Да Споделяме и обменяме приятна и полезна информация както и да се позабавляваме заедно.

Истинските феномени в България Спортният глас на България. Бъди Готин и влез в купона!

Вход

Забравих си паролата!

Обърни Внимание НАВРЕМЕ

*за повече информация относно кампанията търсете на http://www.mtel1788.org

За да слушате радио направо от сайта трябва да имате инсталиран Флаш плеър.

Шоколадов мраморен кекс

Share
    Violina Georgieva
    Администратор
    Администратор

Брой мнения : 436
    Точки : 3630
    Дата на регистрация : 26.12.2009
    Възраст : 31
    Местожителство : Шумен

Шоколадов мраморен кекс

Писане  Violina Georgieva on Пон 11 Яну - 16:20:26

Продукти:
    2/3 ч.ч. (около 170 гр.) размекнато масло
    2 ч.ч. захар
    4 яица
    3 ч.ч. брашно (предварително пресято)
    4 ч.л. бакпулвер (2 пак/или 20 гр)
    1/2 ч.л. сол
    1 ч.ч. прясно мляко
    30гр. шоколад(горчив)
    ванилия (1 ч.л. течена есенция)

Начин на приготвяне:
    Разбиваме захарта и маслото на крем. Добавяме яйцата (прварително добре разбити) и разъркваме добре. Смесваме бакпулвера и солта с брашното и започваме да добавяме към сместа като редуваме млякото... т.е. малко брашно, малко мляко, като разбъркваме с непрекъсното...и така докато свършат продуктите. Отделяме 1/3 от тази смес и към нея добавяме предварително разтопения шоколад. Към другата смес добаваме ванилията.
    В предварително намаслена и набрашнена форма за кекс започваме да подреждаме кекса-сипваме лъжица от чистата смес, лъжица от шоколадовата ,редуваме..докато свършат. Пече се в предварително загрята фурна на около 180 гр. за приблизитемо 50-60 мин. Оставяме настрани да се охлади на стайна температура (за окло час) и обръщаме в чинаия за сервиране. Пожелание поръсваме с пудра захар или пък правим глазура от шоколад.

В момента е: Съб 25 Ное - 3:40:35